ANASAYFA İNTERNET REKLAMLARI PRODÜKSİYON GRAFİK TASARIM WEB TASARIM PROJELER İLETİŞİM TEKLİF AL

Basın İlan (Gazete/Dergi Reklamı) Tasarımı

Potansiyel müşteri kitlesine ürün veya hizmet hakkında bilgi vererek, bu ürün veya hizmetin satın alma eylemine geçişini sağlar. Çeşitli tanıtım mecralarının kullanıldığı, belirli bir bütçeyi gerektiren iletişim metodudur.

Potansiyel müşteri kitlesine ürün veya hizmet hakkında bilgi vererek, bu ürün veya hizmetin satın alma eylemine geçişini sağlar. Çeşitli tanıtım mecralarının kullanıldığı, belirli bir bütçeyi gerektiren iletişim metodudur. Hazırlanan reklamın herkese veya özel bir kesime sesleniyor olması, benzerlerinden ayrılarak akılda kalıcı olması, ürün/hizmet hakkında gerekli olan bilgileri sunması ve tüm bunları güçlü bir görsel destekle iletmesi gerekmektedir. Görsel hafızanın en önemli özelliği; belleğe veriler kaydederek gerekli durumlarda bu kaydı bizlere tekrar göstermesidir. Bu durum reklam kullanımındaki “tekrar” ilkesi ile örtüşür. Etkili reklam için kural tanımayan güzel fikirler kullanıldığında, reklam izleyicilerinin dikkatini çekmiş oluruz. Etkili reklam sistemi; çoğunluğun gittiği yönün tersine doğru gidildiğinde çalışır.


Reklam fikri ve bu fikrin izleyicide çeşitli duygular uyandırması kadar, hazırlanan tasarımın profesyonelce sunulması da etkili reklamın en önemli kısmını oluşturur. Fikir ve duygu yüklenememiş imaj reklam tasarımları malesef “kalabalık” ve “masraftan” ibarettir. Günümüz iletişim kalabalığında zihinlere ulaşmak önemlidir. Dikkati çekilememiş, sorgulatılamamış veya eğlendirilememiş bir zihinde markanın ve mesajının yaşaması mücize olur.